دموی فیلم  وبینار تحقیقات انرژی خورشیدی در ایران

وبینار تحقیقات انرژی خورشیدی در ایران

 
زمان: برگزار شد (فیلم ارائه وبینار قابل خرید و دانلود است)
مدت: ۱۱۰ دقیقه
مدرس: دکتر فرزاد جعفرکاظمی(www.jafarkazemi.com) 
مخاطب: اعضای هیئت علمی دانشگاه ها و پژوهشگاه ها در رشته های مرتبط، فارغ التحصیلان و دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی رشته های مرتبط، کارشناسان مراکز تحقیقاتی مرتبط
مبلغ: ۳۹ هزار تومان
نوع ارائه: فیلم ضبط شده سمینار

هدف

هدف از دوره تحقیقات انرژی خورشیدی در ایران، آشنایی شرکت کنندگان با تحقیقات انجام شده در ایران در زمینه های مختلف انرژی خورشیدی(حرارتی و الکتریکی) است. تمرکز این وبینار بر تحقیقاتی است که منجر به چاپ مقاله در مجلات علمی یا ارائه نتایج در کنفرانس ها یا خروجی های علمی دیگر شده است.

نحوه ارائه دوره:

این دوره به صورت وبینار برگزار شد. اکنون شما می توانید فیلم ضبط شده وبینار را از این طریق دانلود کنید.

برای آشنایی بیشتر با وبینار می توانید به توضیحات انتهای این صفحه مراجعه فرمایید.

در وبینار تحقیقات انرژی های تجدید پذیر چه مطالبی مطرح شدند؟

 • سازمان های بین المللی مرتبط با انرژی خورشیدی
 • سازمان های داخلی مرتبط با انرژی خورشیدی
 • مجلات علمی مرتبط با انرژی خورشیدی
 • کنفرانس های مرتبط با انرژی خورشیدی
 • اختراعات مرتبط با انرژی خورشیدی
 • دسته بندی تحقیقات مرتبط با انرژی خورشیدی
 • سامانه های پسیو یا خود به خودی
 • تحقیقات مرتبط با تخمین تابش
 • تحقیقات مرتبط با فتوولتائیک
 • موضوعاتی برای تحقیقات بیشتر در آینده در زمینه سیستم های خورشیدی الکتریکی
 • تحقیقات مرتبط با سیستم های حرارتی خورشیدی
 • موضوعاتی برای تحقیقات بیشتر در آینده در زمینه سیستم های خورشیدی حرارتی
 • تحقیقات مرتبط با سیستم های خورشیدی متمرکز کننده
 • تحقیقات مرتبط با سرمایش خورشیدی
 • معرفی برخی از سازمان های داخلی برای حمایت یا همکاری تحقیقاتی
 • اسناد راهبردی در زمینه انرژی خورشیدی

شرکت در این دوره می تواند برای تعریف پروژه های تحقیقاتی توسط مراکز تحقیقاتی و دانشگاه ها و همچنین انتخاب موضوعات تحقیقاتی برای دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری مفید باشد.

سوالات متداول

وبینار چیست؟

منظور از وبینار، سخنرانی است که از طریق اینترنت برگزار می‌شود و شرکت‌کنندگان می‌توانند بدون حضور فیزیکی در آن شرکت کنند. برای شرکت در وبینار کافی است هر یک از شرکت‌کنندگان یک کامپیوتر، موبایل یا تبلت داشته باشند و از طریق اینترنت با مدرس دوره در ارتباط باشند.

آیا وبینار به‌صورت زنده برگزار می‌شود؟

بله این وبینار به صورت زنده برگزار می‌شود و در همان لحظه‌ سخنران درحال سخنرانی است. به این ترتیب شما می توانید از منزل خود یا هر نقطه دیگر به طور زنده در سمینار حاضر شرکت کنید. کافی است کامپیوتر، موبایل یا تبلت تان به اینترنت متصل باشد.

چگونه می‌توانم در وبینار شرکت کنم؟

بلافاصله بعد از ثبت نام، اطلاعات لازم برای شرکت در وبینار از طریق ایمیل برای ثبت نام کنندگان ارسال می شود. این اطلاعات شامل لینک دانلود نرم افزار لازم برای مشاهده وبینار است. با نصب این نرم افزار، شرکت کنندگان قادر خواهند بود تا با کامپیوتر، موبایل یا تبلت به صورت زنده صدای سخنران را بشنوند و فایل پاورپوینت را روی صفحه دستگاه خود مشاهده کنند. نیم ساعت قبل از شروع وبینار، یک کد برای شرکت در وبینار برای صبت نام کنندگان ارسال خواهد شد.

برای شرکت در وبینار به چه تجهیزاتی نیاز دارم؟

کافی است یک کامپیوتر، موبایل یا تبلت متصل به اینترنت داشته باشید. بهتر است سرعت اینترنت حداقل ۵۱۲ کیلوبیت بر ثانیه باشد.

آیا در طی وبینار زمانی برای پرسش و پاسخ اختصاص داده خواهد شد؟

در پایان وبینار توسط مدرس زمانی برای پرسش و پاسخ در نظر گرفته می شود. در طی این زمان شما می توانید پرسش های خود را در چت باکس وبینار درج نمایید. مدرس سوالات را بدون ذکر نام شما قرائت کرده و به آن ها پاسخ خواهد داد. همچنین تا یک هفته پس از برگزاری وبینار شما می توانید سوالات خود را از طریق ایمیلی که معرفی خواهد شد از مدرس دوره بپرسید.

اگر زمان برگزاری وبینار نتوانستم حاضر شوم یا اشکالی در اتصال سیستم من به اینترنت بوجود آید چه اتفاقی می‌افتد؟

فیلم وبینار چند روز بعد از ارائه از طریق لینک دانلود در اختیار همه ثبت‌نام کنندگان قرار می‌گیرد. بنابر این در صورت عدم امکان حضور در تدریس آنلاین شما می توانید فیلم آن را تماشا کنید. در صورت عدم امکان دانلود، با پرداخت هزینه پست سی دی وبینار از طریق پست برای شما ارسال خواهد شد. مزیت حضور در وبینار به صورت زنده امکان پرسش سوال در آخر جلسه است. البته برای ثبت نام کنندگان تمهیداتی فراهم می شود که تا زمان مشخصی بعد از وبینار (تقریبا یک هفته) بتوانند سوالات خود را از مدرس بپرسند.